O naszych materiałach

O NASZYCH MATERIAŁACH

Kupując w LA MIMI macie pewność, że kupujecie z pewnego źródła, ponieważ biżuteria sprzedawana w naszym sklepie jest oznakowana wymaganymi próbami probierczymi i ocechowana wg wymogów prawa. Nasza firma jest zarejestrowana w Okręgowym Urzędzie Probierczym w Warszawie, nasz znak imienny jest zarejestrowany w Urzędzie Probierczym pod nr ewidencyjnym: 12 478 , przeszliśmy również pozytywnie kontrolę Urzędu Probierczego.

 

 

Złoto Plater 585

Czy nie zastawialiście się czasem, dlaczego Wasza "złota" lub pozłacana biżuteria szybko traci kolor i blask, biżuteria ciemnieje, a warstwa złota ściera się już po kilku tygodniach? Tajemnica tkwi w grubości warstwy karatowego złota, jaką pokryta jest biżuteria. Na naszym rynku króluje złocenie galwaniczne, a najczęściej spotykana warstwa złota to zaledwie 0,3-0,5 mikrona. Tak cienka warstwa złocenia sprawia, że utrzymuje się ono maksymalnie rok i to pod warunkiem specjalnego traktowania swojej biżuterii. 

W LA MIMI używamy rewelacyjnej alternatywy dla litego  złota - Złoto plater 585. Jest to kompozycja metali wykonana z grubej wierzchniej warstwy: 14 karatowego złota (próby 585) oraz wewnętrznej bazy: mosiądzu.  Złoto próby 585 stanowi 5% -10% wagi wyrobu, a warstwa złota jest 50-100 razy grubsza od warstwy złota w tradycyjnym pozłoceniu galwanicznym. Inaczej mówiąc blaszka ze złota 585 pokrywa biżuterię i tylko złoto ma kontakt ze skórą. Biżuteria wykonana ze Złota Plater 585 zachowuje swój kolor i blask na długie lata. Złoto i baza są zgrzewane i mechanicznie połączone w trwały i nierozerwalny sposób. Zewnętrzna warstwa biżuterii jest  karatowym złotem próby 585, więc ma wszystkie jego właściwości. Sprzedawana u nas biżuteria posiada próby pobiercze USA  1/20 585 Gold  lub 1/10 585 Gold. Wybita próba informuje, iż ocechowany w ten sposób wyrób zawiera 1/10 lub 1/20 część wagową 14 karatowego złota. Złoto Plater 585 nie zawiera niklu ani domieszek innych alergizujących metali. Biżuterię ze Złota Plater 585 należy  przechowywać i traktować jak każdą biżuterię ze złota lub innych metali szlachetnych.

 

Srebro 925

Nasza srebrna biżuteria wykonana jest z wysokiej jakości srebra próby 925, nie zawiera niklu ani innych alergizujących materiałów.

 

Pozłocenie 24-karatowym złotem

Nasza biżuteria srebrna pozłocona jest wykonana ze srebra próby 925 i pokryta jest 24-karatowym złotem. Warstwa złocenia w zależności od modelu wynosi od 0,5-1 mikrona. Srebro i srebro pozłacane podlega naturalnym procesom chemicznym tzw. oksydacji.  Jest to naturalne zjawisko, biżuterię można łatwo wyczyścić w płynach do srebra.

  

LA MIMI jest członkiem Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium