O naszych materiałach

O NASZYCH MATERIAŁACH

Kupując w LA MIMI macie pewność, że kupujecie z pewnego źródła, ponieważ biżuteria sprzedawana w naszym sklepie jest oznakowana wymaganymi próbami probierczymi i ocechowana wg wymogów prawa. Nasza firma jest zarejestrowana w Okręgowym Urzędzie Probierczym w Warszawie, nasz znak imienny jest zarejestrowany w Urzędzie Probierczym pod nr ewidencyjnym: 12 478 , przeszliśmy również pozytywnie kontrolę Urzędu Probierczego.

 

 

Złoto Plater 585

Czy nie zastawialiście się czasem, dlaczego Wasza "złota" lub pozłacana biżuteria szybko traci kolor i blask, biżuteria ciemnieje, a warstwa złota ściera się już po kilku tygodniach? Tajemnica tkwi w grubości warstwy karatowego złota, jaką pokryta jest biżuteria. Na naszym rynku króluje złocenie galwaniczne, a najczęściej spotykana warstwa złota to zaledwie 0,3-0,5 mikrona. Tak cienka warstwa złocenia sprawia, że utrzymuje się ono maksymalnie rok i to pod warunkiem specjalnego traktowania swojej biżuterii. 

W LA MIMI używamy rewelacyjnej alternatywy dla litego  złota - Złoto plater 585. Jest to kompozycja metali wykonana z grubej wierzchniej warstwy: 14 karatowego złota (próby 585) oraz wewnętrznej bazy: mosiądzu.  Złoto próby 585 stanowi 5% -10% wagi wyrobu, a warstwa złota jest 50-100 razy grubsza od warstwy złota w tradycyjnym pozłoceniu galwanicznym. Inaczej mówiąc blaszka ze złota 585 pokrywa biżuterię i tylko złoto ma kontakt ze skórą. Biżuteria wykonana ze Złota Plater 585 zachowuje swój kolor i blask na długie lata. Złoto i baza są zgrzewane i mechanicznie połączone w trwały i nierozerwalny sposób. Zewnętrzna warstwa biżuterii jest  karatowym złotem próby 585, więc ma wszystkie jego właściwości. Sprzedawana u nas biżuteria posiada próby pobiercze USA  1/20 585 Gold  lub 1/10 585 Gold. Wybita próba informuje, iż ocechowany w ten sposób wyrób zawiera 1/10 lub 1/20 część wagową 14 karatowego złota. Złoto Plater 585 nie zawiera niklu ani domieszek innych alergizujących metali. Biżuterię ze Złota Plater 585 należy  przechowywać i traktować jak każdą biżuterię ze złota lub innych metali szlachetnych.

 

Srebro 925

Nasza srebrna biżuteria wykonana jest z wysokiej jakości srebra próby 925, nie zawiera niklu ani innych alergizujących materiałów.

 

Pozłocenie 24-karatowym złotem

Nasza biżuteria srebrna pozłocona jest wykonana ze srebra próby 925 i pokryta jest 24-karatowym złotem. Warstwa złocenia w zależności od modelu wynosi od 0,5-1 mikrona. Srebro i srebro pozłacane podlega naturalnym procesom chemicznym tzw. oksydacji.  Jest to naturalne zjawisko, biżuterię można łatwo wyczyścić w płynach do srebra.

 

Stal szlachetna pozłocona 24-karatowym złotem

Stal szlachetna to stop metali (najczęściej chrom i stal), charakteryzujący się wysoką czystością, trwałością i twardością. Stal szlachetna to stal nierdzewna o najwyższej próbie czystości pozyskiwania. Porównując stal szlachetną a stal nierdzewną, śmiało możemy stwierdzić, iż są to dwie odmiany tego samego materiału, które różnią się stopniem szlachetności. Stworzona ze stali szlachetnej biżuteria może konkurować z tą wykonaną ze szlachetniejszych kruszców, jednak stal szlachetna cechuje się większą odpornością (np.: nie łamie się, bądź nie rysuje).  Stal szlachetna nie ulega matowieniu. Biżuteria ze stali szlachetnej jest obecnie popularna ze względu na trwałość materiału  i podatność na obróbkę. Przez jubilerów uważana jest za najlepszy materiał do produkcji biżuterii. Można ją również poddawać pozłoceniu, czy proszkowaniu (w celu nałożenia koloru). Biżuteria ze stali szlachetnej nie wywołuje reakcji alergicznej. Wykazuje właściwości hipoalergiczne i jest całkowicie bezpieczna dla alergików oraz osób z wysoko wrażliwą skórą.

  

LA MIMI jest członkiem Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium